Bora öldü ama organlarıyla 6 kişiyi yaşattı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan üç çocuk babası mimar Bora Dumlupınar, 23 Mayıs’ta öğle saatlerinde Akdeniz Yeni Sanayi’deki bir iş yerinde yüksekten düştü. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Dumlupınar’ın 29 Mayıs’ta beyin ölümü gerçekleşti. Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü yetkilileri Dumlupınar’ın ailesiyle görüşerek organ bağışının önemini anlattı. Aile, Bora Dumlupınar’ın tüm organlarını bağışladı.

Bora Dumlupınar (Soldaki)

Bora Dumlupınar’ın iki böbreği Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi’nde yapılan operasyonlarla 34 ve 43 yaşlarındaki kadın hastalara başarıyla nakledildi. 3 hastaya doku nakli yapıldı. Bağışlanan karaciğer de 53 yaşındaki hastaya can oldu.

“YARIN SİZİN DE ORGANA İHTİYACINIZ OLABİLİR”

Bora Dumlupınar’ın ağabeyi Beşir Dumlupınar “Organ bağışının bilincinde olduğumuz için başka bedenlere can versin, hayat versin, başka bedenler de yaşasın düşüncesiyle organlarını bağışladık. 6 kişiye umut olmuş. Bir tanecik kardeşimdi o. Herkesin organ bağışı bilincinde olması gerekiyor. Yarın sizin de böyle bir organa ihtiyacınız olabilir. Başınıza talihsiz bir kaza gelebilir. Bütün insanların bu bilinçte olması gerekiyor ki birbirini sürdürsün, devam ettirsin. Herkese can olsun, umut olsun. Onu hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir